A Várban szilveszterezni, mint a budai pasák?
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Budavári Palotanegyed újjászületésének részeként megújult az egykori budai török pasa, Karakas pasa tornya. A toronyban autentikus kávézó üzemel. Most ezt a helyet is ki lehet bérelni szilveszterre!
A mai Csikós-udvar a budai Vár védelmi rendszerének részeként erődítményként funkciónált a középkorban, itt jött létre a török hódoltság alatt az Újnegyed nevű városrész, ahol Karakas Mehmed budai pasa 1620 körül tornyot építtetett. Az egykori sarokbástyán épült ágyútornyot helyén a Pasha Café névre keresztelt vendéglátóhely nyílt a nyáron, amely azóta is keleties tapasokkal, finom édességekkel, kávékülönlegességekkel és pazar koktélokkal szolgálja ki az igényeket.
Most pedig az alábbi felhívást tették közzé a Facebook-oldalukon:
Közeledik az év vége, és mi a Pasha Caféban szeretnénk, hogy az új év beköszöntését együtt ünnepeljétek a haverokkal egy felejthetetlen szilveszteri buliban!
- írják. A részletekről pedig itt lehet olvasni:
Lélegzetelállító és különleges ahogyan az egykori régi fotók megmozdulnak az Animatiqua stúdió Erzsébet-hídról szóló filmjében. A több mint százéves képek életre kelnek, és ott állnak előttünk a régmúlt emberei, ott zajlik a száz évvel ezelőtti élet, szinte ugyanolyan elevenen, amikor még annak szereplői, főhősei éltek és éreztek. A kisfilmben többször is láthatjuk a Várdombot és az egykori Királyi Palota épületét.
Márai Sándor mestere volt a rezignált és lakonikus emberi bölcsességek megfogalmazásának. Tudta, érezte, hogy az egyre inkább felgyorsuló, zaklatott világunkban az emberek szomjazzák a nyugalmat árasztó sztoikus „prózaverseket”. Márai Négy évszak címen összeállított életbölcsességei mindig egy kis vigaszt, egy kis állandóságot jelentenek ebben a sokszor kaotikus, de mindenesetre gyorsan változó világban. Most a novemberről írt életbölcsesség van soron.
Kabos László már kisgyermekként bohóc akart lenni; imádott nevetni és nevettetni. Még talán akkor is mosolyra görbült a csontsovány, tífuszos „kis Kabos” szája, amikor a szövetséges erők vele együtt felszabadították a mauthauseni koncentrációs tábort. Élete egy jelentős részében itt, az I. kerületben élt.