
A Várban szilveszterezni, mint a budai pasák?
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Budavári Palotanegyed újjászületésének részeként megújult az egykori budai török pasa, Karakas pasa tornya. A toronyban autentikus kávézó üzemel. Most ezt a helyet is ki lehet bérelni szilveszterre!
A mai Csikós-udvar a budai Vár védelmi rendszerének részeként erődítményként funkciónált a középkorban, itt jött létre a török hódoltság alatt az Újnegyed nevű városrész, ahol Karakas Mehmed budai pasa 1620 körül tornyot építtetett. Az egykori sarokbástyán épült ágyútornyot helyén a Pasha Café névre keresztelt vendéglátóhely nyílt a nyáron, amely azóta is keleties tapasokkal, finom édességekkel, kávékülönlegességekkel és pazar koktélokkal szolgálja ki az igényeket.

Most pedig az alábbi felhívást tették közzé a Facebook-oldalukon:
Közeledik az év vége, és mi a Pasha Caféban szeretnénk, hogy az új év beköszöntését együtt ünnepeljétek a haverokkal egy felejthetetlen szilveszteri buliban!
- írják. A részletekről pedig itt lehet olvasni:

Éppen ma van a tavaszi nap-éj egyenlőség, vagyis a csillagászati tavasz kezdete. Mi mással köszönthetnénk azt a csodás évszakot, mint egy valaha a Várnegyedben élt költő télbúcsúztató és a tavaszi feltámadást köszöntő versével, amely itt az egykori Bástya sétányon íródott, s amely 1946 óta már épp e költő nevét viseli.

Ferenc József étkezései a korábbi évszázadok szokásait követték, az íróasztalnál elfogyasztott kora reggeli néhány falatot általában dél körül követte a reggeli és este hat órakor volt a főétkezés. Utóbbin gyakran vettek részt meghívottak, akiknek többsége rendkívüli megtiszteltetésként élte meg, hogy az uralkodóval egy asztalnál ülhetett. Különlegesek voltak ezek az étkezések abból a szempontból is, hogy az ezt követő fogadáson néhány szót válthattak az uralkodóval, pontosabban fogalmazva, válaszolhattak a kérdéseire. Hogy milyen lehetett egy udvari ebéd az uralkodóval? Nos, ez kiderül a cikkünkből.

A Vár, A Krisztinaváros, az egykori Tabán. A filmhíradó főként a háború után megújuló Várnegyed műemlékeire, turisztikai látványosságaira fókuszál, de számtalan ma már érdekes mozgófilmrészletet találhatunk benne, például a még meg nem épült Hilton Szálló nélküli Szentháromság teret. De csodálatos légi felvételek szerepelnek benne a kerületről, archív fotók a régi várbeli éttermekről, a Tabánról, az egykori Horvát-kertet is láthatjuk és még sorolhatnánk.