Gyerekholmi vásár, táncos előadás és kézműveskedés - családi farsang a Máraikultban
A Vízkereszttől kezdődő farsangi időszak hamvazószerdáig tart. Így 2023-ban a farsangi szezon január 6-án kezdődött és egészen február 23-ig, vagyis jövő csütörtökig tart. Február 19-én, tehát most vasárnap reggel 9 órától farsangi programokkal várják a családokat a Márai Sándor Művelődési Házban.
A krisztinavárosi Máraikult az egész család számára kínál programokat az utolsó farsangi hétvégén.
Reggel 9 órától egészen délig lesz gyerekholmi börze, amelyen új és használt gyerekruhák, játékok, könyvek cserélhetnek gazdát. Általános tendencia, hogy egyre népszerűbben az úgynevezett családi vásárok, amelyeken családok kínálják más családok számára nem használt, illetve már nem használt portékáikat a tudatos vásárlás jegyében. Mindenesetre kínálat az biztosan lesz, mert a Facebook-oldalukon azt írják, hogy minden asztal elkelt.
A vásár mellett interaktív táncszínházi előadással is várják majd a kicsiket és nagyobbakat, az 5-8 év közötti gyermekeket. Az interaktív táncos előadás két szereplője Dányi Viktória és Furulyás Dóra táncművészek. Az előadás a Doboz utca 1. számú társasház lakóit mutatja be, Dóra és Vica pedig házmesterként kalauzolják végig a gyerekeket a történeten.
A gyerekek az előadás elején egy huszonegy elemből álló hatalmas dobozfalat látnak, amely Rubik Ernő varázslatos zenéjére mágikus módon életre kel. Az egyik doboz véletlenül leesik, ezzel történetünk kezdetét veszi. Megismerkednek Dórával és Vicával, akik a Doboz utca 1-es szám házmesterei. A darab folyamán kiderül, hogy minden egyes doboz egy-egy lakót rejt. Ők Robotdoboz, az Ujj Cirkusz Társulat, a mogorva Törpe, ZümZüm, Kálika, Málika, Kapitány és a meglepetés vendég. A szereplők párbeszédbe kerülnek a gyerekekkel, megszólítják őket, segítségüket kérik. Az interaktív táncelőadás alatt a gyerekek megetetik az éhes dobozokat, segítenek hazatalálni az elveszett Doboz Kislánynak, illetve aktívan alakítják a teret: a dobozokból erdőt, folyót, hegyet hoznak létre
– írják az előadásról a kedvcsinálóban.
10 órától délig pedig a GYIK Műhely egy kis farsangi kézműves foglalkozás is várja a gyerekeket.
Rejtőzködjön el a kézre festett-állatod a hajad dzsungelében! Papírvágással, hajtogatással készülő térbeli fejmaszkok készítésére buzdítunk mindenkit ollóval, tűzéssel.
- írják a honlapon.
Szóval, szuper farsangi programok a gyermekes családok számára most vasárnap a Krisztina téri Máraikultban.
Buda egyik leghangulatosabb boros gasztronómiai-kalandjának soron következő, december 5-i állomásán - az „Apák és fiúk” elnevezésű tematika keretében - egymás egyeneságon követő borásznemzedékek tagjai mutatkoznak be. Ezúttal a mindig nívós rendezvényen a szekszárdi Heimann Családi Birtok két Zoltánja, apa és fia mutatják be csodálatos boraikat a budai borbarátok legnagyobb örömére.
Egy hét múlva, november 23-án rendezik meg – idén immáron tizenkettedik alkalommal - a Hadik András Hagyományőrző Jótékonysági Bált a Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium falai között. A jövő hét szombaton, 18 órától kezdődő Bál a Várkerület egyik fontos kulturális és jótékonysági eseménye. A Bál vendégei számos izgalmas program mellett megkóstolhatják az egykori híres huszártiszt, Hadik András kedvenc ételét a budavári Szent István Kávéház tálalásában, illetve megnézhetik a gimnáziumról szóló, általunk készített kisfilmet is.
Hámori Gabriella, Saly Noémi és Temesvári Bence, csakhogy három szereplőt említsünk a kerületi programok közül. Mindhármukkal a Márai Sándor Művelődési Házban találkozhatnak az érdeklődők. Ezeken kívül még számos további rendkívül ígéretes és változatos program közül választhatunk a Várkerület kulturális színtereinek novemberi programrepertoárjából.