Budapestiként elfelejtettük, hogy a Várba felmenni egy jó program
Itt lakunk, láttuk már, néha elmegyünk mellette, meghagyjuk a turistáknak. És milyen nagyot hibázunk.
Azt hisszük ismerjük, csak mert jártunk már ott, de vajon tényleg így van? Vajon hány budapesti mondhatja el, hogy tudja, mi volt a Budai Vár az elmúlt évszázadokban, és mi ma, 2023-ban?
Általában a helyi lakosság körében nem nagy divat a helyi turistalátványosságokhoz gyakorta kilátogatni, hiszen túl kézenfekvő, már túl unalmas, túl közel van.
Na, a Budai Vár minden, csak nem szimpla turistalátványosság és nem unalmas. Ellenben a budapestieknek nagyon közel van ahhoz, hogy a város felett szórakozzanak.
A fiatalok megszokták, hogy a “körútra” járnak sörözni, a VII. kerületbe bulizni, pedig mindez adott egy sokkal látványosabb, impozánsabb környezetben is. Az Oroszlános Udvar például Budapest egyik legnagyobb, exkluzív kültéri rendezvényhelyszíne, amely méreteinek köszönhetően tökéletes környezetet biztosít 3000-4000 fős fesztiválok, koncertek, nagyszabású fogadások, bálok, vásárok megrendezésére. És nem csak alkalmas, rendre hozza is a kiváló programokat.
fotó: Nagyon Vár
Legyen szó egy hétvégi vagy egy esti sétáról, forralt borozásról, baráti sörözésről, egy jó ebédről, vacsoráról, vagy akár buliról, a Budai Vár ezeket nem csak kipipálja, tálcán kínálja hozzá az insta-sztoriért kiáltó környezetet.
fotó: Nagyon Vár
A családosoknak és az idősebb korosztálynak is érdemes észben tartania, hogy milyen kincseket rejt az I. kerület: gyerekprogramok, kiállítások, filmvetítések, kézműves vásárok, történelmi séták stb.
A külföldiek köszönik szépen, ők ezt mind érdeklődve, élményekkel gazdagodva végigjárják. Ideje, hogy nekünk is sűrűbben eszünkbe jusson, mink van itt az ország szívében.
Mert Nagyon Vár.
Túlzás nélkül állítjuk, hogy a Magyar Nemzeti Galéria legújabb időszaki kiállítása feltehetően az egész 2025. év legnagyszerűbb magyar képzőművészeti kiállítása lesz. A századforduló Magyarországa hazánk egyik legsikeresebb korszaka volt, a Monarchia „második fővárosaként”, a Bécshez rohamléptekkel felfejlődő, s az egyhangú osztrák városnál jóval izgalmasabb, sokszínűbb Budapest - egy kis túlzással élve - hasonlóan eleven, nyüzsgő, s élettel telt világvárossá lett, mint Berlin, Párizs vagy éppen New York. Nos, e büszke korszak kicsúcsosodása volt a képzőművészetekben a magyar népi kultúrát még gyökereiben őrző, de már az európai kulturális vérkeringésbe bekapcsolódó és onnan merítő magyar szecesszió. A plakátokon, tárgyakon bemutatott kiállítás bennünket lenyűgözött.

A Budai Borszalon soron következő gasztronómiai kalandján Szörényi Leventét és fia, Szörényi Örs borait kóstolhatjuk meg. A 2025. április 25-én, pénteken este hét órára meghirdetett borkostőló ezúttal is a Budavári Palotanegyed egyik legkülönlegesebb helyén, a a Karakas Pasa Tornyában található Pasha Caféban kerül megrendezésre.

Idén, a magyar költészet napján két jubileumot is ünneplünk majd, az egyik a XX. század egyik legjelentősebb magyar költőjének, József Attila születésének 120 évfordulója lesz, a másik pedig a XX. század egyik legjelentősebb magyar írójának, Márai Sándor születésének 125 évfordulója, ugyanis mindkét géniuszunk, öt év eltéréssel ugyan, de április 11-én született. Április 8-án, 18 órától egy különleges irodalmi programra invitáljuk olvasóinkat, ahol fiatal művészek fogják kedvenc Márai-idézeteiket előadni 125 percen keresztül a Budavári Palotanegyedben található Pasha Caféban. A rendezvény ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. Érdemes most biztosítanod a helyed!